Což takhle dát si špenát, (pardon) Policii ČR …

Jindřich Tichý

O nedávném mediálním humbuku kolem sdružení K213 za práva otců, především týkajících se zvyklostí české justice při určování styku s vlastním dítětem, respektive při absolutním zakazování otcům stýkat se s vlastními dětmi, jsme nedávno slyšeli dost.

Média se mohla strhat při obraně údajně „militantních feministek“ na postech soudců a různých představitelek justičně podporovaných organizací a rovněž se mohla strhat, aby ze spolku otců K213, bojujících za právo stýkat se s vlastními dětmi, udělala údajně „militantní skupinu“.

Což takhle dát si špenát ? Když jste si kdysi ve staré známé komedii dali trochu onoho špenátu, zmenšili jste se do velikosti pidi-lidiček. Což takhle dát si Policii ČR? To se zmenšíte také na úroveň jakýchsi pidi-lidiček, se kterými si kdokoliv z orgánů státní správy a moci může v podstatě dělat co chce. Jenomže to už není komedie, ale poněkud černá komedie nebo spíše český novodobý a reálný horor.

Předsedou organizace otců K213 je pan ing. J.Fiala. Pokud jsem obeznámen s jeho případem, měl si prožít své. Když po téměř desetiletém boji s českou justicí po mnohých odvoláních vyhrál a původní soudy měly zrušit svá usnesení o zákazu styku s dětmi panu Fialovi, pan Fiala se domníval, že se konečně setká se svými dětmi. Soudkyně, která zavinila předchozí nesprávná rozhodnutí a tato jí byla vrácena k opravě a měla vydat nová opravená a povolující panu Fialovi styk s dětmi, nejen, že věc neopravila, ale když se pan Fiala domáhal svého zákonného práva, vyrobila inscenaci o jejím ohrožení panem Fialou a nechala pana Fialu prostě a jednoduše zavřít.

V minulých týdnech spolek otců K213 protestoval proti jmenování jedné „údajně „ militantní feministky na post mezinárodní ochrany dětí v ČR, neboť se má jednat o osobu, která je údajně podle zkušenosti mnoha otců ukázkovým příkladem české justiční zvůle vůči otcům a jejich právům na určený styk s vlastními dětmi. Pravda, tato skupina otců nebyla zrovna nejvybíravější ve výrazech a kritice, ale co by dělal asi každý z nás, kdyby mu justiční zvůle ukradla děti a ještě ho nechala zavřít, že?

Někomu ale zřejmě skupina otců K213 vadí trochu více než hodně a tak, nejen, že byli mediálně šikanování, ale ještě si jim na zoubky posvítila Policie ČR z Kolína a to nejen nedávno. Policie si na spolek otců K213 svítila již daleko dříve.

Například v létě 2007, tedy cca. před půl rokem obeslala internetovou firmu dopisem, která poskytovala prostor pro internetové stránky spolku K213, kdy např. po firmě požadovala konkrétní identifikační údaje k publicistům, novinářům osobám, diskutujícím a dokonce i návštěvníkům stránek, jako jména, adresy, IP adresy, stejně tak provozovatele stránek, kdo a jak platí prostor pro stránky atd. Navíc v dopisu požadovala mlčenlivost firmy a požadovala utajení jejich dotazu před provozovatelem stránek.

Dopis však nebyl jedinou aktivitou. Osobní kontakty a výslechy dle slov majitele hostingové firmy, poskytující prostor pro stránky K213, nebyly ojedinělé. Tyto aktivity v minulých dnech narostly natolik, že majitel hostingové firmy hosting IT stránek spolku K213 s omluvou, že nemá sílu dále odolávat tlaku Policie ČR, ukončil.

Byl učiněn dotaz na Policii ČR Kolín, oddělení Hospodářské kriminality a od vedení tohoto oddělení byla podána informace, že případ K213 je jim znám, byl šetřen jako přestupek a z kraje roku, v lednu byl také jako přestupek uzavřen. Zda byl veden přestupek proti provozovateli hostingu, nebo provozovateli stránek či proti nějakému publicistovi či návštěvníku stránek se telefonickým dotazem nepodařilo zjistit. Vedení OHK PČR Kolín odmítá, že by jejich pracovníci v minulých dnech a týdnech na případu hostingové firmy či spolku K213 prováděli nějaké úkony.

Kdo to tedy v minulých dnech a minulém týdnu na majitele hostingové firmy Prudent z řad Policie ČR tak tlačil, že tento již neustálé „policejní obtěžování“, silně zavánějící zneužíváním pravomoci po vzoru bývalého režimu, prostě už nevydržel?

A kdo používá již dlouholetou známou praktiku tohoto psedo-demokratického, a hlavně post-totalitního komunistického režimu a jakoby náhodou aktivuje všechny možné státní orgány i ne-orgány a kontroly, které jakoby z čista a jasna právě v této době známým aktivistům spolku otců K213 zahájily sborově kontroly?

Kdo tu dokáže propojit tak elegantně orgány státní správy, státní moci i veřejné správy, včetně působení na soukromý sektor a systematicky likvidovat nepohodlné a hlavně hubaté spolky i osoby? Je to opravdu jen neustále se opakující náhoda, nebo jen nová podoba praktik STB, která dokázala nepohodlným osobám vyrábět jedno životní neštěstí za druhým?

O tom, že si policie tajně vyžaduje a vynucuje na soukromém sektoru, aniž by zahájila trestní řízení, údaje o aktivistech, publicistech, komentátorech, novinářích nebo členech spolků, sdružení či individuálních osobách, o tom ani nemluvím. Nu což, přestupkové řízení je rovněž řízení, že? Jenom tak nějak neodpovídá rozsahu policejních praktik, že?

Nepochybuji o tom, že vedení hospodářské kriminality sdělilo pravdivé údaje, tedy že řízení (přestupkové) již v lednu ukončilo. Kdo ale tedy zjevně asi o své vůli provádí neustále další nátlak na zúčastněné, kdo se pídí po osobních údajích každého, kdo přijde do styku s tímto spolkem K213? Je to snad BIS? Nebo je to snad někdo z policie, někdo na politickou objednávku, který tak činí a zneužívá pravomoc, aniž by splnil trestním řádem a trestním zákonem nutné podmínky?

Kam jsme se to vrátili, když předmětem zájmu Policie ČR (anebo svévolného postupu policistů Policie ČR) jsou autoři článků, komentářů, publicisté a dokonce i ti, kteří jen čtou? Existuje snad opět v praxi výraz „nežádoucí osoba pro tento stát„?

Nadarmo se neříká, že komunismus a fašismus jsou si velmi příbuzné a pseudo-demokratický post-komunismus k obému zjevně nemá nic moc daleko.